با ۴ شرکت بزرگ حسابداری معروف به Big4   و موسسان آنها آشنا شوید.

Big 4 به چهار شرکت حسابداری بزرگ در جهان اشاره دارد. این شرکت ها طیف گسترده ای از خدمات حسابداری و حسابرسی از جمله حسابرسی خارجی ، خدمات مالیاتی ، مدیریت و مشاوره تجاری و ارزیابی ریسک و کنترل را ارائه می دهند. آنها همچنین فرصت های شغلی و پیشرفت شغلی گسترده ای را برای حسابداران و حسابرسان در سراسر جهان فراهم می کنند.

 

در زیر به اعضای این گروه مشهور بین المللی اشاره می کنیم:

 

Deloitte Touche Tohmatsu

این شرکت که تنها با عنوان “Deloitte” معروف است؛ توسط ویلیام Deloitte در سال ۱۸۴۵ تاسیس شد. آغاز به کار این مجموعه با ادغام و سازماندهی مجدد انجام شد، اما نام تجاری خود را همراه با ارزش ها و استانداردهای کیفی شرکت نگه داشت. اکنون، این شرکت یکی از موفق ترین برند های جهان به شمار می رود.

 

PricewaterhouseCoopers (PwC)

این شرکت  با ۳۷.۷ میلیارد دلار درآمد دومین شرکت حسابداری بزرگ از نظر درآمد محسوب می شود. این سازمان بیش از ۲۳۶.۲۰۰ متخصص را در بیش از ۱۵۰ کشور در سراسر جهان استخدام کرده است. این شرکت با ادغام دو شرکت حسابداری بزرگ  Price Waterhouse و Coopers & Lybrand تشکیل شد. این دو در سال ۱۹۹۸  تصمیم به ادغام گرفتند و ضمن برقراری و حفظ روابط خوب  با مشتری، تمام وقت خود را صرف ارائه خدمات با ارزش کردند.

 

Ernst & Young (E&Y)

شرکت ارنست و وینی در سال ۱۹۹۸ با آرتور یانگ دست به ادغام زده و شرکت Ernest & Young  را ایجاد کردند. Ernest & Young یک سازمان جهانی متشکل از ۱۵۰ شرکت زیر مجموعه در سراسر جهان است.  این شرکت افرادی با مهارت های شغلی و دارای ارزش هایی همچون صداقت، احترام، کار تیمی و اشتیاق و انگیزه را استخدام می کند. این موارد جزء ارزش های اصلی شرکت Ernest & Young محسوب می شوند.

این سازمان همچنین دانش و مهارت را توسعه داده و به حدود ۲۴۷،۵۷۰ کارمند کمک کرده است تا از طریق آموزش های حرفه ای و برنامه های رشد شغلی به پتانسیل های خود دست یابند. Ernst & Young خدمات تضمینی، مشاوره ، مالیاتی و ویژه ای ارائه می دهد. Ernst & Young  در سال ۲۰۱۷، ۳۱.۴ میلیارد دلار درآمد کسب کرده اند.

 

Klynveld Peat Marwick Goerdeler (KPMG)

 

KPMG یک شبکه جهانی متشکل از شرکتهای حسابداری است که خدمات حسابرسی، مالیاتی، مشورتی، بهره ی ویژه و خدمات مختص صنعتی به مشتریان خود ارائه می دهد. این سازمان در سال ۱۹۸۷ از طریق ادغام شرکتهای Peat Marwick International وKlynveld Main Goerdeler (KMG) تشکیل شد. این شرکت به طور تقریبی ۱۹۷۲۶ متخصص را در ۱۵۴ کشور برای ارائه خدمات به کار گرفته است. KPMG در سال ۲۰۱۷، ۲۶.۴ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. همچون بسیاری از سازمان های ارائه خدمات تخصصی این شرکت نیز به کارکنان خود و کیفیت ارائه خدمات توجه ویژه می کند.

برخی از شواهد تاریخی

 

Big4  قبلا به Big8  معروف بودند، که شامل:

  1. Arthur Anderson، ۲. Young and co Arthur، ۳. Coopers & Lybrand، ۴. Ernest & Winney، ۵. Deloitte, Haskins & Sells، ۶. KPMG، ۷. Touche Ross و Price Waterhouse، می شدند. در واقع بعد از یک سری ادغام و انحلال بود که این چهار نخبه به وجود آمدند.

ادغام دوشرکت بزرگ  Ernest & Winney و Arthur Young  در سال ۱۹۹۸ و تشکیل Ernest& Young و همچنین ادغام Deloitte و ,Haskins & Sells Big8 را به Big6 تبدیل نمود. سپس در سال ۱۹۹۸ Price Waterhouse با Coopers & Lybrand ادغام شد، تا PricewaterhouseCoopers معروف به PwC تشکیل شود و این گروه به Big5  تقلیل پیدا کند.

در سال ۲۰۰۲  Big5، به دلیل سقوط Arthur Anderson  پس از درگیری در رسوایی جهانی تکان دهنده ی Enron  و انحلال شرکت، بهBig4  کاهش یافت. از آن زمان به بعد ، چهار شرکت بزرگ حسابداری موجود با عنوان Big 4 شناخته شده اند.

سپتامبر 17, 2019

۰ پاسخ به "با 4 شرکت بزرگ حسابداری معروف به Big4   و موسسان آنها آشنا شوید."

ارسال یک پیام

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری بامداد می باشد. آدرس: تهران، سهروردی شمالی، بالاتر از بهشتی پلاک 541 تلفن: 88522294-88522416