آیا حسابداران از خرید نرم افزار حسابداری متنفرند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: بله! تعداد زیادی ار حسابداران از خرید نرم افزار حسابداری متنفر هستند.

دلایل مختلفی برای این تنفر وجود دارد.در بین تعداد زیادی نرم افزار که در ظاهر همه مشابه هم عمل می کنند انتخاب بسیار سخت و دشوار است.

از طرفی حسابدار مطمئن نیست همه امکانات مورنیازش به همان شیوه مورد علاقه اش در نرم افزار پیاده شده است یا خیر؟ اما به هرحال مجبور به انتخاب هستید.

برای یک انتخاب مناسب باید قبل از خرید، یک لیست از مهمترین نیازها و امکانات درخواستی خود را فراهم کنید. این ها خط قرمزهای شما هستند. به طوری اگر در نرم افزاری نبود، از گزینه های انتخابی حذف می شود.

پس از آن لیست دیگری از ترجیحات خود داشته باشید و آنها را اولویت بندی کنید.

حالا از بین نرم افزارهایی که مرحله یک را گذرانده اند، بر اساس لیست دو انتخاب نمایید.  احتمال این که با این روش به انتخاب مناسبی برسید بالا است.

 

روش دیگری هم برای شما وجود دارد. این که خودتان برنامه حسابداری را تولید کنید!

دوره حسابدار برنامه نویس

 

شاید بگویید پیشنهاد عجیبی است . حسابدار که برنامه نویس کامپیوتر نیست. تجربه به ما نشان داده است بسیاری از حسابداران به برنامه نویسی علاقه دارند.

برخی با استفاده از اکسل، فرمول می نویسند و کارهای مالی را سروسامان می دهند. اگر کمی بیشتر برنامه نویسی یاد بگیرید و با بانک های اطلاعاتی آشنا شوید، برنامه های کاربردی تری خواهید ساخت.

 

اکسل یک صفحه گسترده است. درست است که امکانات بسیار زیادی برای انواع محاسبات به شما می دهد، فیلترهای خوبی دارد و گزارش های متنوعی تولید می کند اما یادتان باشد یک بانک اطلاعاتی نیست.

نگهداری اطلاعات دراز مدت و مهم مثل حسابداری باید در یک بانک اطلاعاتی انجام شود.

آفیس بانک اطلاعاتی اکسس را در اختیار کاربرانش قرار داده تا بتوانند با ساختن جداول، فرمهای ورود اطلاعات و همچنین ریپورت های قوی اپلیکیشن های کاربردی بنویسند.

پس دست به کار شوید و با فراگیری اکسس یک نرم افزار حسابداری خاص خودتان بسازید!

آگوست 1, 2018

۰ پاسخ به "آیا حسابداران از خرید نرم افزار حسابداری متنفرند؟"

ارسال یک پیام

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری بامداد می باشد. آدرس: تهران، سهروردی شمالی، بالاتر از بهشتی پلاک 541 تلفن: 88522294-88522416