چرا باید متخصصان منابع انسانی از قوانین کشور آگاهی داشته باشند؟

Image result for HR Professionals and the Law:

 

انتظار می رود شرکت ها مانند همه نهادها مطابق قوانین کشورعمل کنند و همچنین باید قوانین و مقررات مختلف را در کشورها و مناطقی که در آنها فعالیت می کنند، رعایت کنند.  در سالهای اخیر عدم رعایت قوانین موجب شده تا شرکت ها با دردسرهایی مواجه شوند. به ویژه اینکه رسوایی های اخلاق تجاری و وقوع کلاهبرداری ها، باعث شده که دولت ها در جهان با رویکردهای سخت گیرانه و عدم تسامح نسبت به شرکت ها برخورد نمایند.

با وجودی که این قوانین و سخت گیری ها عموما برای شرکت ها اعمال می شود، اما باز هم انتظار می رود که متخصصان منابع انسانی در امور روزمره خود از قوانین و مقررات اطلاع کافی داشته باشند. زیرا درغیر این صورت ممکن است که خود و سازمان را در معرض خطر قرار دهند.

در واقع با توجه به اینکه فرآیندهای مختلفی از قبیل استخدام، اخراج، تعدیل نیرو، حقوق و دستمزد، ارزیابی ها و قوانین مربوط به آزار و اذیت و تبعیض در محل کار، همه تنظیم شده و بیش از هر زمان دیگری تحت نظارت قوانین آن کشور قرار می گیرد، برای متخصصان منابع انسانی بسیار مهم است که از جنبه های نظارتی کار خود آگاهی داشته باشند.

 

آگاهی از قوانین یک مورد لاکچری نیست، بلکه یک ضرورت برای متخصصان منابع انسانی است

برای نمونه، در بسیاری از کشورها قوانین سفت و سختی در برابر اخراج و تعدیل نیروی کار وجود دارد. این نشان می دهد که مدیران منابع انسانی باید دلایل محکمی برای اخراج یا کاهش تعداد کارکنان داشته باشند. به طور مثال در کشور هند اگر شرکت ها زیر نظر قانون کار و تجارت این کشور فعالیت کنند، موظف اند در صورت کاهش ۵۰ تا ۱۰۰ نفری کارکنان، صراحتا دلایل خود را به دولت بیان کنند.

علاوه براین، قوانینی در مورد آزار و اذیت و تبعیض علیه کارمندان وجود دارد. از این رو، دولت ها در سراسر جهان در صورت مشاهده ی تلاش شرکت ها برای سرپوش گذاشتن در موارد تبعیض جنسیتی و نژادی، آزار جنسی و مواردی از این دست، به شدت با آنها بر خورد قانونی می کنند.

در هند، دیوان عالی این کشور دستورالعمل هایی را در مورد نحوه برخورد با این موارد آزار و اذیت نشان داده است و در صورت عدم پیگیری شرکتها، مدیران منابع انسانی باید با اقدامات تنبیهی روبرو شوند که می تواند شامل دستگیری و بازداشت شود.

 

Image result for HR Professionals and the Law:

اگر متخصصان منابع انسانی از قوانین و مقررات تخطی کنند چه اتفاقی رخ می دهد؟

موارد بسیاری وجود دارد که مدیران منابع انسانی غالبا نسبت به برخی قوانین بی توجه بوده یا عامدانه و با آگاهی کامل آن را نقض می کنند. تجربه کاری به ما نشان داده که برخی از مدیران منابع انسانی به زعم خود با نادیده گرفتن قوانین از کارمندان حمایت می کنند. اما در آینده متوجه می شوند که قوانین در مواجهه با چنین رفتارهایی بسیار دقیق و سختگیرانه عمل می کند.

به بیان دیگر بهترین شیوه ای که مدیران منابع انسانی در مواجهه با تخلف و تخطی قانون می توانند اتخاذ کنند، گزارش موضوع به مقامات بالاتر و هچنین مراجعه به وکلای آنها برای اقدامات قانونی بیشتر است. باید پذیرفت که مدیران منابع انسانی هرگز نباید سعی کنند تا خود قانون را به دست بگیرند و به گونه ای رفتار کنند که برای خود و کارفرمایانشان مشکل ایجاد کنند. شفافیت در اینجا بسیار مهم است و از این رو، متخصصان منابع انسانی باید از عواقب اقدامات خود آگاه باشند تا مبادا با مشکلات بیشتری برای اقدامات خود در این حیطه روبرو شوند. در واقع، به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها برای متخصصان منابع انسانی برنامه های آموزشی خاصی دارند تا آنها را از قوانین مربوط به زمین آگاه سازند.

 

جمع بندی

بخاطر داشته باشید، نادیده گرفتن قانون بهانه ای برای شکستن آن نیست و دادگاه ها ادعای کسانی که می گویند از قوانین آگاه نبودند را سست و بی اساس می انگارد. بنابراین، بیش از هر زمان دیگری برای متخصصان منابع انسانی مهم است که اطمینان حاصل كنند كه نه آنها و نه كارمندانشان قوانین را زیر پا نمی گذارند. در صورت بروز مواردی از این قبیل تخلفات، اقدام فوری باید این باشد که همه ذی نفعان به جای سرپوش گذاشتن بر آن یا حفظ سکوت، خود وارد میدان شوند.

برای نتیجه گیری باید گفت، در مواقعی که قوانین به شدت در شرکت ها نقض می شوند، اگر متخصصان و مدیران منابع انسانی از قوانین و مقررات آگاه نباشند در آن صورت نتیجه به نفع هیچ کس نیست.

اکتبر 23, 2019

۰ پاسخ به "چرا باید متخصصان منابع انسانی از قوانین کشور آگاهی داشته باشند؟"

ارسال یک پیام

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری بامداد می باشد. آدرس: تهران، سهروردی شمالی، بالاتر از بهشتی پلاک 541 تلفن: 88522294-88522416