مقدمات حقوق و دستمزد

این درس شامل چه چیزهایی است؟

  • شناخت مواردی که یک حسابدار حقوق و دستمزد باید بداند.
  • آشنایی با قرارداد کار
  • درک مفاهیم عبارت موجود در قرارداد کار
  • امکان دانلود یک نمونه فایل قالب قرارداد کار

حقوق و دستمزد یکی از هزینه های مهم و و اصلی هر شرکت است. یک اصل ساده در تجارت می گوید اگر شرکتی کارمند دارد پس حساب و کتاب حقوق هم دارد!

 

حسابدار حقوق و دستمزد چه چیزهایی باید بداند؟

گفتیم که حقوق و دستمزد یک هزینه است. حسابداری که هزینه را میشناسد و بلد است ثبت حسابداری هزینه ها را بزند، پس میتواند سند حقوق و دستمزد را هم ثبت کند. اما آیا این همه ماجرا است؟
حسابدار حقوق و دستمزد باید اطلاعات تخصصی در این زمینه داشته باشد. شناخت پارامترهای حقوق شامل انواع مزایا و کسورات، فرمول ها و نحوه محاسبات پارامترهای محاسبه ای، تسلط بر قوانین بیمه و مالیات، تهیه لیست حقوق و دستمزد و آماده سازی فایل های مربوط به سازمان تامین اجتماعی و امور مالیاتی از وظایف مهم و اساسی حسابدار حقوق و دستمزد است.
نگران نباشید! در این دوره آموزشی همه موارد گفته شده را با هم بررسی می کنیم.
بیایید ببینیم از زمانی که فردی در مصاحبه استخدامی شرکت پذیرفته می شود چه فرآیندی در مورد مسئله حقوق و دستمزدش اتفاق می افتد:

۱- انعقاد قرارداد کار
۲- ثبت ورود و خروج روزانه
۳- جمع آوری اطلاعات کارکرد در پایان ماه
۴- محاسبه حقوق و دستمزد ماه
۵- ثبت سند حسابداری حقوق و دستمزد ماه
۶- ارسال اطلاعات به سایتهای سازمان تامین اجتماعی و امور مالیاتی

فردی که برای استخدام وارد شرکت می شود ابتدا قرارداد کار منعقد می کند و با توافقهایی در ارتباط با نحوه و شرایط کار و کلا مواردی که طبق قوانین کار باید رعایت شود به عنوان یکی از پرسنل آن شرکت شروع به کار می کند. .

سپس اطلاعات قرارداد کار شامل زمان و مدت کار ، میزان حقوق و دستمزد و نرخ دستمزد و سایر موارد در اختیار واحد حسابداری حقوق و دستمزد قرار می گیرد.
از طرف دیگر زمان ورود و خروج فرد ، هر روز ثبت می شود و به این ترتیب اطلاعات مدت زمان کار او مشخص خواهد شد. معمولا” پس از یک ماه کارکرد، زمان ورود و خروج در اختیار واحد حسابداری قرار می گیرد .
واحد حسابداری پس از محاسبه مدت کارکرد فرد مورد نظر، طبق قرارداد کار، حقوق و دستمزد فرد و کسورات قانونی او را محاسبه کرده و سند حسابداری آن را ثبت می کند.

توافق بر سر مسئله حقوق و دستمزد و عقد قرارداد، د ربرخی شرکت ها به خصوص شرکت های بزرگ بر عهده واحد کارگزینی است، اما ممکن است شما در شرکت کوچکی مشغول به کار شوید که مدیرتان توقع دارد تنظیم قرارداد کار را هم بر عهده بگیرید. پس بهتر دیدیم مروری بر تعاریف و شرایط اساسی قرارداد کار هم داشته باشیم.

قرارداد کار و شرایط آن

قرارداد کارقرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی ، کاری را برای مدت موقت یا مدت غیرموقت برای کارفرما انجام می دهد .
در قرارداد کار علاوه بر مشخصات دقیق طرفین، باید موارد زیر مشخص شود:
الف ) نوع کار یا حرفه یا وظیفه ای که کارگر باید به آن اشتغال یابد .
ب ) حقوق یا مزد مبنا ( پایه )
ج ) ساعات کار ، تعطیلات و مرخصی ها
د ) محل انجام کار
ه ) تاریخ انعقاد قرارداد
و ) مدت قرارداد چنانچه کار برای مدت معین باشد .
ز ) مواردی دیگر که عرف و عادت شغل یا محل ایجاب می نماید .
طرفین می توانند با توافق یکدیگر مدتی را به نام دوره آزمایشی کار تعیین نمایند که مدت دوره آزمایشی باید در قرارداد کار مشخص شود .

احتمالا برخی عبارات برای شما مبهم است. در ادامه این عبارات را شرح می دهم.


حق السعی : کلیه دریافت های قانونی که کارگر به اعتبار قرارداد کار اعم از مزد یا حقوق ،کمک عائله مندی ،هزینه های مسکن ، خواروبار ،ایاب و ذهاب، مزایای غیر نقدی ،پاداش افزایش تولید ، سود سالانه و نظایر انها دریافت می نماید را حق السعی می نامند .
مزد: مزد عبارت است از وجوه نقدی یا غیر نقدی و یا مجموع آنها که در مقابل انجام کار به کارگر پرداخت می شود .
حقوق: در صورتی که بر اساس قرارداد یا عرف کارگاه ،پرداخت مزد به صورت ماهانه باشد ،این پرداخت باید در آخر ماه صورت گیرد در این حالت مزد مذکور حقوق نامیده می شود .

مدت کار: براساس ماده ۵۱ قانون کار ، ساعت کار عادی مدت زمانی است که کارگر نیرو و یا وقت خود را به منظور انجام کار در اختیار کارفرما قرار می دهد
طبق قانون، ساعات کار به طور معمول در شبانه روز نباید از ۸ ساعت و در هفته از ۴۴ ساعت تجاوز نماید. بیشتر شرکتها شنبه تا چهارشنبه ۸ ساعت و پنج شنبه ۴ ساعت کار میکنند. در مجموع ۱۹۲ ساعت کار در یک ماه صورت میگیرد.

 

در پایان درسهای این دوره، قسمت تصاویر و فایلهای ضمیمه، می توانید یک نمونه قرارداد کار را مشاهده و دخیره کنید.

مشاهده همه افزودن یک یادداشت
شما
دیدگاه خود را وارد کنید
کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری بامداد می باشد. آدرس: تهران، سهروردی شمالی، بالاتر از بهشتی پلاک 541 تلفن: 88522294-88522416