ثبت نام و گواهی ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده

ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده از طریق سایت اینترنتی به آدرس evat.ir انجام می شود. پس از مراجعه به سایت صفحه زیر را مشاهده می کنید.

evatsite1

در پایین همین صفحه بخشی جهت پیش ثبت نام وجود دارد.

evatsite2

بعد از انتخاب پیش ثبت نام وارد این صفحه می شوید.

evatsite3

اگر بصورت شخصی ثبت نام می کنید اشخاص حقیقی و اگر برای شرکت یا موسسه ثبت نام میکنید اشخاص حقوقی را انتخاب کنید.پس از تکمیل اطلاعات شخصی ابتدا گواهی تایید صحت اطلاعات را انتخاب می کنید.سپس کد ضد اسپم را وارد کنید و اطلاعات را ارسال کنید.

evatsite4

پس از تکمیل پیش ثبت نام، نام کاربری و رمز عبور با پست برای شما ارسال می شود. بعد از دریافت رمز عبور وارد بخش “انجام ثبت نام” شوید.

evat

بعد از وارد کردن رمز کد کاربری و رمز عبور اطلاعات دقیق مالیاتی خود را تکمیل کنید و منتظر تایید اطلاعات بمانید.پس از تایید تمام بخشهای سایت برای شما در دسترس می باشد که در مراحل بعد به توضیحآنها می پردازیم.

در صورتی که شما خریدار کالا یا خدماتی می باشید که بابت آن ارزش افزوده پرداخت می کنید جهت ثبت این فاکتور در اظهارنامه ارزش افزوده باید مشخص شود که فروشنده کالا یا خدمت پرونده مالیات بر ارزش افزوده تشکیل داده و آیا این مالیات را به حساب دولت واریز می کند یا نه، معاونت مالیات بر ارزش افزوده گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده صادر می کند که این گواهینامه شامل شناسه ملی، شماره اقتصادی، آدرس، کد پستی و تاریخ اعتبار می باشد.

شما نیز جهت دریافت ارزش افزوده لازم است این گواهی را دریافت نمایید و کپی آن را به خریدار ارائه دهید و در هنگامخرید هم کپی آنرا از فروشنده دریافت کنید.

برای دریافت گواهی ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده نیز باید از طریق سایت اقدام کنید.

evatsite5

پس از وارد کردن رمز صفحه ای مطابق زیر خواید داشت که با وارد کردن کد رهگیری سامانه شماره اقتصادی وتوضیحات می توانید در خواست خود را ارسال کنید درصورت نداشتن بدهی و نقص در پرونده و مالیاتی گواهی ثبت نام شما صادر شده و برای شما پست می گردد.

evatsite6

مشاهده همه افزودن یک یادداشت
شما
دیدگاه خود را وارد کنید
کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه نرم افزاری بامداد می باشد. آدرس: تهران، سهروردی شمالی، بالاتر از بهشتی پلاک 541 تلفن: 88522294-88522416
رفتن به نوار ابزار